O MNĚ

Ahoj! Jmenuji se Květuš Janoušková a provozuji tento e-shop www.gatatka-galanterie.cz se vším možným, co potřebujete k ušití spodního prádla, a nejen toho! 

Moje začátky se šitím ale nebyly tak růžové, jak by se zdálo. Jako máma dětí, které (jak už to často bývá) jsou víc nemocné než zdravé, jsem měla docela problémy udržet si dlouhodobé zaměstnání. Období po první rodičovské tak bylo ve znamení hledání, jak zabezpečit péči o dítě a nepřijít o výdělek. 

Během rodičovské s druhým dítkem  jsem do toho šla ale naplno! Přihlásila jsem se na studia, abych měla na trhu práce lepší pozici. A abych si si odpočinula od nekonečného koloběhu přebalování - kojení - uspávání, pořídila jsem si šicí stroj s úmyslem sem tam si nějaké to oblečení opravit.

První věc, kterou jsem ušila, byla čepice. Pak tričko, tepláčky, legíny, šatičky, bunda, až jsem se nakonec dostala k šití spodních kalhotek pro dceru. A musím říct upřímně, že to byla opravdu hrůza :) Potřebuji nějaký střih? Jasně, že ne! Přece stačí obkreslit ty, které nosí, že?.... Tak jednoduché to vážně nebylo. Pod rukama mi vznikalo něco křivého a rozhodně nepadnoucího, ale ani to mi nezkazilo radost z tvoření. Chtělo to asi 4 pokusy a koupený střih než se  výsledek blížil mým představám a než tyto kalhotky byla dcera ochotná nosit. Objevila jsem, že mě šití opravdu baví a u spodního prádla kupodivu nejvíce!

Mé kreativní výtvory už nyní obléká i manžel, zkrátka šiju “gaťky” pro celou rodinu! Jak se můj záběr rozšiřoval, zjišťovala jsem, že sehnat kvalitní galanterii je nadlidský úkol. Gumy do boxerek nebo jemná barevná pruženka na lemování? Nemožné!

Otestovala jsem si proto zájem na  sociálních sítích. Když nechám vyrobit zboží pro mne na zakázku, bude dostatek zájemců? A světe div se, zájem byl opravdu enormní! Na první pokus jsem nechala vyrobit 1 000 m gum a vše se prodalo. Druhá várka už šla v objemu 5 000 m v 5 barvách - a tak začalo mé podnikání s galanterií pro spodní prádlo.

Kromě galanterie se díky fotkám na sociálních sítích strhl obrovský zájem i o již ušité spodní prádlo. Ženy rády nakupovaly už hotové kousky, ale zajímaly se i různé krajky nebo gumičky. Do nabídky jsem tak přidala i tyto produkty a zákaznice byly víc než spokojené:) 

Založila jsem si vlastní Facebook skupinku GAŤÁTKA - GALANTERIE, kde jsem udělala první předobjednávky na krajky a lemovací pruženky, natočila pomocná videa na šití a zároveň šila na zakázky. Postupně jsem rozšiřovala i své pracovní zázemí, protože miniaturní pracovna už nestačila. Dokončila jsem i studium, děti rostou a jsou čím dál zdravější. 

Můj e-shop www.gatatka-galanterie.cz má nový kabát a obsahuje už na 1 000 produktů! Vyberte si proto u nás i vy - ať se šitím začínáte nebo jste profesionální švadlenka. Pořídíte u nás textilní galanterii, materiály na ušití podprsenek, plavek a spodního prádla, látky i střihy. 

Příjemný nákup,

přeje Květuš.

Gaťátka-galanterie.cz